Kewin Jankowski jednym z najlepszych matematyków wśród gimnazjalistów naszego powiatu!

19 maja uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie: Kewin Jankowski, Wiktoria Szpica, Karolina Ławrynowicz, Arkadiusz Bablak, Joanna Olijarczyk i Michał Wójcik wzięli udział w XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym, którego organizatorem był Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu. Konkurs adresowany był do uczniów gimnazjów z powiatu wałeckiego. W każdej z trzech kategorii wiekowych (klasy I, II i III) wzięło udział po 12 uczniów. W kategorii klas pierwszych bezkonkurencyjny okazał się Kewin Jankowski, który za dobycie pierwszego miejsca otrzymał nagrodę w postaci słuchawek bezprzewodowych oraz powerbanka. Pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania za udział w konkursie. Opiekunem uczniów była nauczycielka matematyki Aneta Michalska.

„Poczytajowe” spotkanie

W ramach realizacji programu "PoczytajMy" 18.05.2017r. uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II: Joanna Olijarczyk, Norbert Pawlak, Mateusz Dąbek i Szczepan Rymdejko odwiedzili maluchy w Przedszkolu Publicznym „Leśna Kraina” w Człopie. Tym razem zabrali dzieci na „spotkanie” ze „Złotowłosą i trzema niedźwiadkami”. Młodzież przygotowała stroje i zabawę, które zainteresowały przedszkolaki. Mali uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali tekstu i chętnie odpowiadali na pytania, co gimnazjaliści nagrodzili słodkimi upominkami i naklejkami akcji. Spotkanie sprawiło mnóstwo radości zarówno maluchom, jak i starszym kolegom, których przygotowała p. Anna Witulska.

Coś dla ducha i ciała

17.05.2017r. uczniowie kl. Ia i Ib Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie wybrali się do pilskiego kina „Helios”, w którym obejrzeli film pt. „Dzieciak rządzi”. Po seansie, który wprawił młodzież w doskonały nastrój, grupa udała się do klubu „Bowling”, gdzie wzięła udział w rozgrywkach w kręgle i zjadła wspólny obiad. Wyjazd okazał się doskonałym sposobem na integrację grupy rówieśniczej, a zorganizowali go i opiekę nad uczniami sprawowali p. Dorota Dobrzeniecka-Mika i p. Cezary Baniowski.

Pokaz mody w gimnazjum

16.05.2017r., w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie uczennice klas drugich: Adamcewicz Małgorzata, Kaufka Weronika, Goleniowska Weronika, Burda Weronika i Werner Daria przedstawiły wyniki realizacji projektu edukacyjnego pn. „Jak modnie i stosownie ubierać się na różne okazje?”. Spotkanie rozpoczęło się pokazem multimedialnym zdjęć uczniów i nauczycieli, na którym zobaczyć można było, jak ich stroje zmieniały się na przestrzeni lat. Tego dnia aula szkolna zamieniła się na typowy wybieg mody wraz z czerwonym dywanem, na którym modelki i modele prezentowali  stroje: wieczorowy, na imprezę, do teatru, do snu, do ślubu i na plażę. Koordynatorką projektu była p. Małgorzata Majda.

Witaj majowa jutrzenko!

9 maja 2017r. w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie odbył się uroczysty apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa I b pod opieką wychowawczyni p. Doroty Dobrzenieckiej – Miki, przygotowała montaż słowo-muzyczny o treści patriotycznej, który skłonił zebranych do refleksji i uzmysłowił, jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu Ojczyzna. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie młodzież przedstawiła fakty, dotyczące Sejmu Czteroletniego i Ustawy Rządowej z 3 maja 1791 roku. W czasie uroczystości rozbrzmiewały znane pieśni i piosenki patriotyczne, m.in.: „Witaj majowa jutrzenko”, „Rota”, „Żeby Polska była Polską”. Powaga i zaciekawienie gimnazjalistów jest potwierdzeniem ich dojrzałości.