Zachęcamy do czytania!

Mając na uwadze fakt, iż , czytelnictwo i czytanie to prawdziwa wartość współczesnego społeczeństwa, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II podejmuje  działania związane z podniesieniem poziomu czytelnictwa. Jednym z nich była akcja przygotowana przez uczniów kl. II a w ramach lekcji j. polskiego , polegająca na zaprezentowaniu wybranej książki w taki sposób, by zachęcić do przeczytania kolegów i koleżanki. Młodzież przygotowała atrakcyjne zajęcia, wzbogacone o rekwizyty, quizy, krzyżówki i karty pracy, które zaktywizowały do pracy wszystkich obecnych. Autorką projektu była p. A. Witulska.

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy

9 czerwca 2017r. reprezentacja Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie wzięła udział w III edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Najpierw uczniowie rozwiązywali test składający się z trzydziestu pytań. Następnie zawodnicy udzielali pierwszej pomocy na fantomie osoby dorosłej z wykorzystaniem defibrylatora AED oraz na fantomie niemowlęcia. Konkurencję praktyczną oceniali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Punkty zawodników były sumowane i decydowały o końcowym miejscu drużyny. Reprezentacja gimnazjum z Człopy w składzie: Weronika Goleniowska, Patryk Grembowski i Szczepan Rymdejko zajęła drugie miejsce, za co otrzymała puchar i pamiątkowy dyplom. Opiekunem drużyny był pan Arkadiusz Moliński.

Kino, kręgle, strzelnica, czyli finalne wyjazdy gimnazjalistów…

Czerwiec obfitował w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w wyjazdy do kina, kręgielni i na strzelnicę. 8 czerwca uczniowie klasy IIa i IIb Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie wybrali się na wycieczkę do Piły, gdzie w kinie „Helios” obejrzeli film pt. „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”, który zainteresował zarówno uczniów jak i opiekunów. Po projekcji wszyscy udali się do klubu bowling, aby rozegrać grupowe zawody. Opiekunami wycieczki były panie: A. Szczepańska, A. Bablak i K. Kucapska, a koszt wycieczki pokryła w 100% Rada Rodziców. 14 czerwca uczniowie kl. Ia i wychowankowie świetlicy, którzy najbardziej angażowali się w organizację życia szkoły, również odwiedzili pilskie kino, gdzie czekał na nich pokaz ww. filmu oraz rozegrali zawody w Centrum Strzelectwa Sportowego „Tarcza”. Po emocjonujących rozgrywkach, młodzież zjadła obiad w jednej w pilskich restauracji. Opiekę nad uczniami sprawowali p. M. Majda i p. C. Baniowski.

Łowiectwo w oczach dziecka

Znamy już wyniki szkolnego konkursu plastycznego organizowanego w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie od wielu lat. Jego tematem była przyroda, a w szczególności zwierzyna w naturalnym środowisku i sceny związane z gospodarką łowiecką, czyli ochrona i hodowla zwierząt łownych np. zimowe dokarmianie, walka z kłusownictwem. W terminie wyznaczonym przez organizatora wpłynęło tylko 6 prac.

WYNIKI KONKURSU

I  miejsce – Zuzanna Rymer

II miejsce – Joanna Olijarczyk

III miejsce – Laura Balcerkiewicz

Wyróżnienia otrzymali: Remigiusz Ciepliński, Weronika Jędrysiak, Małgorzata Kamińska.

Laureaci nagrodzeni zostali przez Przelewickie Bractwo św. Huberta materiałami plastycznymi i zegarkami. Trzy najlepsze prace trafiły do Zarządu Okręgowego PZŁ w Pile. Nasza uczennica Joanna Olijarczyk otrzymała nagrodę i wyróżnienie, które odebrała 20 maja 2017 roku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju podczas XIII Wielkopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich - Goraj 2017.

XVI Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania

W dniach 9 - 11 czerwca 2017r.  w Wałczu odbył się XVI Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania. W festiwalu udział wzięły szkoły podstawowe, gimnazja z powiatu wałeckiego oraz zaprzyjaźnione miasta z Niemiec, które współpracują w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. W imprezie udział wzięli również uczniowie z gimnazjum z Człopy.

Nasze gimnazjum zgłosiło się do udziału w trzech konkurencjach (piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy). Rozgrywki w piłkę nożną cieszyły się największym zainteresowaniem, ponieważ zgłosiło się aż 7 drużyn, które zostały losowo podzielone na dwie grupy. Drużyna z naszego gimnazjum w grupie zremisowała wszystkie spotkania, lecz to nie wystarczyło na wyjście z grupy i zajęcie miejsca na podium.

Rozgrywki w piłkę ręczną nasi chłopcy zakończyli na drugim miejscu, natomiast dziewczęta w tenisie stołowym zajęły wszystkie trzy pierwsze miejsca (Goleniowska Weronika – I m, Cieplińska Anita – II m, Olijarczyk Joanna – III m).

Najlepsi zawodnicy dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe tj. Goleniowska Weronika za tytuł najlepszej zawodniczki w tenisie stołowym - plecak, natomiast Rymdejko Szczepan za tytuł najlepszego bramkarza w piłce ręcznej - torbę sportową.