Wydarzenia

Pożegnania nadszedł czas…

     23 czerwca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W związku z reformą oświaty, był to czas podsumowań, podziękowań i pożegnań. Społeczność uczniowska została podzielona na dwie grupy: kl. I i II oraz kl. III. W czasie apeli Pani Dyrektor- Wiesława Sieczka- wręczyła świadectwa najlepszym uczniom, wyróżnienia „Uczeń na szóstkę” i „Wzorowa frekwencja”. Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, i dyplomy otrzymali również gimnazjaliści, którzy osiągnęli sukcesy sportowe, działali w Spółdzielni Uczniowskiej „Dusigrosz” i w Klubie Wolontariusza „Promyk z serca” oraz angażowali się w realizację programu CEO „PoczytajMy” i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. W imieniu Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, Pani Dyrektor, podziękowała uczniowi kl. IIIa - Szczepanowi Rymdejce za obywatelską, godną naśladowania postawę. Gimnazjalista wykorzystał zdobytą wiedzę w praktyce i wykazał się niezwykłą dojrzałością oraz opanowaniem, podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który uległ wypadkowi w Galerii Kasztanowa w Pile. Następnie Pani W. Sieczka podziękowała nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji za rzetelną pracę i profesjonalizm, a instytucjom za wieloletnią owocną współpracę, a rodzicom przekazała również listy gratulacyjne. Goście, którzy przyjęli zaproszenie: Przewodniczący Rady Miejskiej - p. Z. Tymecki, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - p. E. Drab, ks. B. Podbielski, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej - p. E. Furman, p. H. Michalski, Radny p .Z. Ślusarski oraz przedstawicielka Nadleśnictwa Człopa - p. K. Ogrodnik, złożyli podziękowania i życzenia na dalsze lata pracy. Po części oficjalnej, uczniowie kl. III- absolwenci, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pn. „Ostatni dzień z moją klasą…” oraz pokaz multimedialny „Z życia klas III”, przygotowany pod kierunkiem p. A. Waśkiewicz- Chruścickiej.

Zachęcamy do czytania!

     Mając na uwadze fakt, iż , czytelnictwo i czytanie to prawdziwa wartość współczesnego społeczeństwa, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II podejmuje  działania związane z podniesieniem poziomu czytelnictwa. Jednym z nich była akcja przygotowana przez uczniów kl. II a w ramach lekcji j. polskiego , polegająca na zaprezentowaniu wybranej książki w taki sposób, by zachęcić do przeczytania kolegów i koleżanki. Młodzież przygotowała atrakcyjne zajęcia, wzbogacone o rekwizyty, quizy, krzyżówki i karty pracy, które zaktywizowały do pracy wszystkich obecnych. Autorką projektu była p. A. Witulska.

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy

     9 czerwca 2017r. reprezentacja Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie wzięła udział w III edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Najpierw uczniowie rozwiązywali test składający się z trzydziestu pytań. Następnie zawodnicy udzielali pierwszej pomocy na fantomie osoby dorosłej z wykorzystaniem defibrylatora AED oraz na fantomie niemowlęcia. Konkurencję praktyczną oceniali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Punkty zawodników były sumowane i decydowały o końcowym miejscu drużyny. Reprezentacja gimnazjum z Człopy w składzie: Weronika Goleniowska, Patryk Grembowski i Szczepan Rymdejko zajęła drugie miejsce, za co otrzymała puchar i pamiątkowy dyplom. Opiekunem drużyny był pan Arkadiusz Moliński.

Kino, kręgle, strzelnica, czyli finalne wyjazdy gimnazjalistów…

     Czerwiec obfitował w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w wyjazdy do kina, kręgielni i na strzelnicę. 8 czerwca uczniowie klasy IIa i IIb Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie wybrali się na wycieczkę do Piły, gdzie w kinie „Helios” obejrzeli film pt. „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”, który zainteresował zarówno uczniów jak i opiekunów. Po projekcji wszyscy udali się do klubu bowling, aby rozegrać grupowe zawody. Opiekunami wycieczki były panie: A. Szczepańska, A. Bablak i K. Kucapska, a koszt wycieczki pokryła w 100% Rada Rodziców. 14 czerwca uczniowie kl. Ia i wychowankowie świetlicy, którzy najbardziej angażowali się w organizację życia szkoły, również odwiedzili pilskie kino, gdzie czekał na nich pokaz ww. filmu oraz rozegrali zawody w Centrum Strzelectwa Sportowego „Tarcza”. Po emocjonujących rozgrywkach, młodzież zjadła obiad w jednej w pilskich restauracji. Opiekę nad uczniami sprawowali p. M. Majda i p. C. Baniowski.

Łowiectwo w oczach dziecka

     Znamy już wyniki szkolnego konkursu plastycznego organizowanego w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie od wielu lat. Jego tematem była przyroda, a w szczególności zwierzyna w naturalnym środowisku i sceny związane z gospodarką łowiecką, czyli ochrona i hodowla zwierząt łownych np. zimowe dokarmianie, walka z kłusownictwem. W terminie wyznaczonym przez organizatora wpłynęło tylko 6 prac.

WYNIKI KONKURSU

I  miejsce – Zuzanna Rymer

II miejsce – Joanna Olijarczyk

III miejsce – Laura Balcerkiewicz

Wyróżnienia otrzymali: Remigiusz Ciepliński, Weronika Jędrysiak, Małgorzata Kamińska.

Laureaci nagrodzeni zostali przez Przelewickie Bractwo św. Huberta materiałami plastycznymi i zegarkami. Trzy najlepsze prace trafiły do Zarządu Okręgowego PZŁ w Pile. Nasza uczennica Joanna Olijarczyk otrzymała nagrodę i wyróżnienie, które odebrała 20 maja 2017 roku w Zespole Szkół Leśnych w Goraju podczas XIII Wielkopolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich - Goraj 2017.