Wydarzenia

Gimnazjalista z Człopy najlepszy w województwie!

     II Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie miał charakter interdyscyplinarny, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów interesujących się zastosowaniem grafiki komputerowej w technologii informacyjnej. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu musieli wykonać pracę pod tytułem „Moje miejsce w zachodniopomorskim” i wysłać do organizatora pocztą internetową. Do drugiego etapu organizatorzy zakwalifikowali 14. uczniów. Jedynym reprezentantem powiatu waleckiego był Kewin Jankowski z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie. W finale w Koszalinie uczestnicy musieli wykonać z przygotowanych zdjęć, w jednym z dostępnych w komputerach programów graficznych, pracę pt. „Koszalin miastem europejskim”. Pierwsze miejsce zajął nasz reprezentant. W nagrodę otrzymał liczne nagrody: puchar, drukarkę, myszkę, okulary „Okulus”, głośnik bluetooth, słuchawki, pendrive, podkładkę pod laptop, kamerę internetową i wiele innych gadżetów. Dodatkowo Kewin otrzyma 10 punktów przy rekrutacji do szkoły średniej. Opiekunem gimnazjalisty był pan Arkadiusz Moliński.