Wydarzenia

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy

     9 czerwca 2017r. reprezentacja Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie wzięła udział w III edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy dla Szkół Gimnazjalnych o Puchar Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Najpierw uczniowie rozwiązywali test składający się z trzydziestu pytań. Następnie zawodnicy udzielali pierwszej pomocy na fantomie osoby dorosłej z wykorzystaniem defibrylatora AED oraz na fantomie niemowlęcia. Konkurencję praktyczną oceniali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu. Punkty zawodników były sumowane i decydowały o końcowym miejscu drużyny. Reprezentacja gimnazjum z Człopy w składzie: Weronika Goleniowska, Patryk Grembowski i Szczepan Rymdejko zajęła drugie miejsce, za co otrzymała puchar i pamiątkowy dyplom. Opiekunem drużyny był pan Arkadiusz Moliński.