Wydarzenia

Pożegnania nadszedł czas…

     23 czerwca w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Człopie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W związku z reformą oświaty, był to czas podsumowań, podziękowań i pożegnań. Społeczność uczniowska została podzielona na dwie grupy: kl. I i II oraz kl. III. W czasie apeli Pani Dyrektor- Wiesława Sieczka- wręczyła świadectwa najlepszym uczniom, wyróżnienia „Uczeń na szóstkę” i „Wzorowa frekwencja”. Nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców, i dyplomy otrzymali również gimnazjaliści, którzy osiągnęli sukcesy sportowe, działali w Spółdzielni Uczniowskiej „Dusigrosz” i w Klubie Wolontariusza „Promyk z serca” oraz angażowali się w realizację programu CEO „PoczytajMy” i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. W imieniu Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wałczu, Pani Dyrektor, podziękowała uczniowi kl. IIIa - Szczepanowi Rymdejce za obywatelską, godną naśladowania postawę. Gimnazjalista wykorzystał zdobytą wiedzę w praktyce i wykazał się niezwykłą dojrzałością oraz opanowaniem, podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który uległ wypadkowi w Galerii Kasztanowa w Pile. Następnie Pani W. Sieczka podziękowała nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji za rzetelną pracę i profesjonalizm, a instytucjom za wieloletnią owocną współpracę, a rodzicom przekazała również listy gratulacyjne. Goście, którzy przyjęli zaproszenie: Przewodniczący Rady Miejskiej - p. Z. Tymecki, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - p. E. Drab, ks. B. Podbielski, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej - p. E. Furman, p. H. Michalski, Radny p .Z. Ślusarski oraz przedstawicielka Nadleśnictwa Człopa - p. K. Ogrodnik, złożyli podziękowania i życzenia na dalsze lata pracy. Po części oficjalnej, uczniowie kl. III- absolwenci, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pn. „Ostatni dzień z moją klasą…” oraz pokaz multimedialny „Z życia klas III”, przygotowany pod kierunkiem p. A. Waśkiewicz- Chruścickiej.